Prvenstvo Hrvatske za seniore i dobne skupine održano je u Zagrebu na BK Svetice od 18. do 21. srpnja 2024.

Pravo nastupa imali su plivačice i plivači starosne dobi 15 godina i stariji (2009. godište i stariji), a sudjelovalo je preko 360 natjecatelja s gotovo 1300 nastupa.

Ekipu PK Medveščak činilo je ukupno 21 plivač i 8 plivačica koji su ostvarili stotinjak nastupa.

Prvog dana natjecanja rezultati su sljedeći:

200 m leptir

Roko Krpina – 2. mjesto u kategoriji seniora s novim juniorskim rekordom Hrvatske (2:01.03);

100 m slobodno

Luka Cvetko – 3. mjesto u kategoriji seniora s novim osobnim rekordom (49.67);

4x200 m slobodno štafeta

Klara Bošnjak, Veronika Došen, Tia Batinić i Sara Marković - 3. mjesto u kategoriji seniorki (8:57.91).

U drugom dijelu natjecanja:

1500 m slobodno

Klara Bošnjak – 1. mjesto u ml. seniorskoj kategoriji (17:28.44);

Sara Marković – 1. mjesto u juniorskoj i ml. juniorskoj kategoriji te 2. mjesto u ml. seniorskoj kategoriji (18:10.94);

Jan Pulić – 1. mjesto u juniorskoj kategoriji i 3. mjesto u ml. seniorskoj kategoriji (16:37.96)

400 m mješovito

Sara Marković – 1. mjesto u ml. juniorskoj kategoriji i 2. mjesto u ml. seniorskoj kategoriji te 3. mjesto u apsolutnoj kategoriji (5:13.43).

U trećem dijelu natjecanja:

50 m prsno

Leonarda Ivšac – 3. mjesto u kategoriji mlađih juniorki (36.36);

Matteo Stjepan Deswarte – 2. mjesto u kategoriji ml. seniora, juniora i 1. mjesto u kategoriji ml. juniora (28.97);

200 m mješovito

Sara Marković – 3. mjesto u kategoriji ml. juniorki (2:28.77);

Matteo Stjepan Deswarte – 3. mjesto u kategoriji mlađih juniora (2:14.37);

4x100 m slobodno

Sara Marković, Tia Batinić, Leonarda Ivšac i Petra Valent – 3. mjesto u kategoriji mlađih juniorki (4:14.41);

Roko Olivari, Pjero Urlić, Fran Čavar i Matteo Stjepan Deswarte – 3. mjesto u kategoriji mlađih juniora (3:42.28);

800 m slobodno

Klara Bošnjak – 2. mjesto u kategoriji mlađih seniorki (9:15.91);

Sara Marković – 2. mjesto u kategoriji juniorki i 1. mjesto u kategoriji mlađih juniorki (9:36.41);

Tia Batinić - 3. mjesto u kategoriji mlađih juniorki (10:05.17);

Roko Krpina – 3. mjesto u kategoriji mlađih seniora i 2. mjesto u kategoriji juniora (8:39.45);

50 m slobodno

Luka Cvetko – 1. mjesto u kategoriji seniora (22.31);

Klara Bošnjak – 2. mjesto u kategoriji seniorki (8:59.26);

Roko Krpina – 3. mjesto u kategoriji seniora (8:27.04).

U posljednjem dijelu natjecanja:

400 m slobodno

Sara Marković – 2. mjesto u ml. juniorskoj kategoriji i 3. mjesto u juniorskoj kategoriji (4:38.64);

Klara Bošnjak – 2. mjesto u kategoriji mlađih seniorki (4:32.42);

Roko Krpina – 3. mjesto u kategoriji juniora (4:10.01);

200 m prsno

Matteo Stjepan Deswarte  - 3. mjesto u kategoriji mlađih juniora (2:31.98);

Klara Bošnjak – 2. mjesto u kategoriji seniorki (4:25.14).

Prema ukupnom zbroju rezultata plivači su osvojili 565 bodova i zauzeli 5. mjesto po uspješnosti klubova, dok su plivačice osvojile 413 bodova i zauzele 6. mjesto, što nas u zbroju bodova (978) ukupno svrstava na šesto mjesto uspješnosti klubova.

Čestitke svima na sjajnim rezultatima i trenerima na odličnom državnom prvenstvu!