17. PLIVAČKI MITING ZPK 2018 HPS GRAND PRIX

Miting ZPK za mlađe juniore, juniore, mlađe seniore, seniore, 17. godinu za redom organizirao je Zagrebački plivački klub na bazenu Utrine 26. i 27. svibnja.

Riječ je o petoj etapi ovogodišnje serije GrandPrix natjecanja Hrvatskog plivačkog saveza, na kojem je sudjelovalo i 7 plivačica i 12 plivača PK Medveščak, među ukupno 210 natjecatelja iz 25 klubova Hrvatske i susjednih zemalja.

Prvog dana natjecanja Ivan Biondić na 100 m slobodno osvojio je drugo mjesto u apsolutnoj kategoriji, s vremenom od 53.13.

Na 200 m slobodno u kategoriji mlađih juniorki Klara Bošnjak je bila prva, isplivavši vrijeme od 2:11.28, dok je Tea Trišović s rezultatom od 2:14.55 došla do drugog mjesta.

U apsolutnoj kategoriji na 50 m prsno Jakša Gabrić bio je treći s vremenom od 30.50, a treći je na 100 m leđno u mlađoj juniorskoj kategoriji bio i Roko Medani, koji je isplivao vrijeme od 1:05.20.

Magdalena Volar bila je najbrža na 200 m mješovito u apsolutnoj kategoriji s rezultatom od 2:34.69, a osvojila je i treće mjesto u disciplini 50 m slobodno u kategoriji seniorki, za što joj je trebalo 29.07.

Još jednu medalju osvojio je na 400 m slobodno u mlađoj juniorskoj kategoriji Martin Bučić – bio je treći s vremenom od 4:25.63.

Za kraj prvog dijela natjecanja Klara Bošnjak još je jednom stala na pobjedničko postolje i to u disciplini 800 m slobodno, s vremenom od 9:02.69, kojim je postavila novi mlađi juniorski rekord Hrvatske.

Drugog dana natjecanja, Martin Bučić u kategoriji mlađi juniori osvojio je na 200 m slobodno treće mjesto s vremenom od 2:03.38, a u istoj disciplini, u apsolutnoj kategoriji najbolji je bio Ivan Biondić s rezultatom od 1:56.10.

U apsolutnoj kategoriji na 100 m prsno treće je mjesto osvojila Magdalena Volar s vremenom od 37.67, a u istoj disciplini u apsolutnoj kategoriji treći je bio i Šimun Petar Jelavić koji je isplivao vrijeme od 1:11.78.

Mihaela Gavrić na 200 m prsno u kategoriji mlađih juniorki bila je treća s vremenom od 2:59.50.

Klara Bošnjak došla je do još jednog odličja na 400 m slobodno u kategoriji mlađih juniorki – osvojila je prvo mjesto s rezultatom od 4:30.85, čime je u konačnici u kategoriji mlađih juniorki došla do prvog mjesta po zbroju bodova dvaju disciplina.

Čestitke svim natejcateljima PK Medveščak i njihovim trenerima na izvrsnim rezultatima!